Azet finance

Finanční magazín a rádce

Na půjčky je spolehnutí - AZET finance finanční magazín
Home Hypotéky Na půjčky je spolehnutí

Na půjčky je spolehnutí

od redakce

S penězi se to musí v první řadě umět. Kdo není takzvaně finančně gramotný, je nejednou v reálném životě ztracený, a to z toho prostého důvodu, že nedokáže hospodařit se svými finančními prostředky, a tudíž se mu jich nejednou kvůli nesprávným rozhodnutím nedostává.

Jenže ani lidem, kteří to s penězi umí, nemusí být lépe, i těmto se jich nejednou nedostává. Protože ne všechno závisí na člověku samotném. Jsou i okolnosti, jež jedinec nedokáže ovlivnit a jež pro změnu mohou ovlivnit jeho, a to i po finanční stránce.

Někdy tak stačí utrácet více, než si člověk může dovolit, někdy může ale klidně přijít i nepříjemné překvapení v podobě ztráty zaměstnání, dlouhodobější nemoci, podnikatelských neúspěchů, nečekaných výdajů nebo jiných výpadků příjmu, a rázem je zle.

A překonat podobné dočasné finanční těžkosti sice lze, ovšem nejednou pouze za cenu toho, že si těmito problémy postižený člověk vezme vhodnou půjčku.

A která z půjček je ta pravá? Na tuto otázku se vlastně univerzálně odpovědět nedá. Protože každý ze žadatelů je jiný, a tudíž každému vyhovuje něco odlišného. Ale v případě lidí, kteří se ocitli ve skutečných problémech, bude znít správná odpověď nejspíše pokaždé stejně – a sice nebankovní americká hypotéka. A to z naprosto logických důvodů.

U této hypotéky totiž člověk získá peníze i v případě, že není schopen poskytovatelům nabídnout žádné mimořádné garance toho, že bude schopen a ochoten splácet. Tady se za půjčené peníze ručí zástavou nemovitosti, jež představuje pro nebankovní společnost záruku, že se dlužník bude snažit plnit své povinnosti, a proto tu odpadá potřeba žadatele nějak zevrubně prověřovat a žádat po nich nesplnitelné. A každý tu tak po zastavení oné nemovitosti získá snadno a rychle až sedmdesát procent její odhadní ceny. A tyto peníze, použitelné k jakémukoliv účelu, pak může splácet třeba i třicet let, za velice příznivých podmínek.

A proč tuto šanci nevyužít?

Podobné příspěvky

Vložit komentář